BeFit Catering Dietetyczny

Dieta #BeFit

Sprawdź, która jest dla Ciebie

dieta standard

Dieta, na którą składają się zbilansowane i smaczne posiłki, starannie przygotowane ze świeżych produktów najwyższej jakości. Opracowana przez dietetyka, dla którego bazą jest piramida żywienia stworzona przez światową organizację zdrowia. Priorytetem jest dopracowanie diety pod względem rekomendowanych zawartości poszczególnych makro i mikroskładników. 

Całodobowa podaż energii diet standard pochodzi w 45-55% z węglowodanów, w 25-25% ze źródeł zdrowych tłuszczy oraz w 15-20% z białka. Ustalony podział makroskładników jest optymalny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. 

dieta vege

Dieta stworzona dla osób, które ze względów zdrowotnych lub poglądowych wyeliminowały mięso ze swojego codziennego jadłospisu. Nasz dietetyk ze szczególną starannością układa menu, które zapewnia odpowiednią podaż białka, nie niższą niż 15% w bilansie dziennym. Makroelement ten pozyskujemy między innymi z nabiału, roślin strączkowych oraz jaj i kasz. Zbilansowana pod kątem zawartości niezbędnych mikro i makroelementów. 

dieta vege + fish

Dieta, dla której bazą jest dieta vege i jedynym elementem, który ją wyróżnia jest wprowadzenie ryb kilka razy w skali tygodniowego menu. Są one źródłem m.in. cennych kwasów tłuszczowych oraz witamin i minerałów, dlatego warto rozważyć wybranie opcji vege +fish w celu dodatkowego urozmaicenia diety. Najczęściej używanymi przez nas gatunkami ryb są: łosoś, tuńczyk, dorsz, makrela oraz pstrąg i mintaj.

dieta vege + lactose free

Dieta, która pod względem zbilansowania oraz jakości użytych produktów jak i podziału makroskładników niczym nie odbiega od diety vege. Jedynym różniącym je elementem jest zamiana produktów zawierających laktozę na ich odpowiedniki, które mają jej obniżoną zawartość lub nie zawierają jej w ogóle. Jest to doskonała opcja dla osób, które odczuwają dolegliwości po spożyciu nadmiernej ilości laktozy. 

dieta lactose free

Dieta, która pod względem zbilansowania oraz jakości użytych produktów jak i podziału makroskładników niczym nie odbiega od diety standardowej. Jedynym różniącym je elementem jest zamiana produktów zawierających laktozę na ich odpowiedniki, które mają jej obniżoną zawartość lub nie zawierają jej w ogóle. Jest to doskonała opcja dla osób, które odczuwają dolegliwości po spożyciu nadmiernej ilości laktozy. 

dieta sport

Dieta idealnie sprawdzi się dla osób aktywnych fizycznie, które swój tryb życia chcą wesprzeć odpowiednim żywieniem. Zwiększona podaż kalorii oraz białka, wysokiej jakości źródła tłuszczu oraz węglowodanów złożonych zapewnią energię podczas treningów a zbilansowane posiłki, oraz zapewnią odpowiednią regenerację organizmu po wysiłku fizycznym. Smak oraz zróżnicowanie jadłospisu zdecydowanie wpłyną na utrzymanie motywacji w dążeniu do celów sportowych, oraz sylwetkowych.

dieta środziemnomorska

Dieta bazująca na produktach pochodzących z krajów śródziemnomorskich, których mieszkańcy znajdują się w czołówce populacji długowiecznych. Jak wynika z badań naukowych – niewątpliwy wpływ na taki wynik dieta. Zalecana osobom cierpiącym m.in. na cukrzycę, nadciśnienie tętnicze oraz zmagającym się z nadmierną masą ciała.

Duży udział w żywieniu w oparciu o zasady kuchni śródziemnomorskiej mają owoce oraz warzywa stanowiące podstawę codziennego menu. Dodatkowo istotnymi produktami są najwyższej jakości tłuszcze, obfitujące w nienasycone kwasy tłuszczowe. Zaliczają się do nich m.in. oliwa z oliwek extra virgin, orzechy oraz awokado. W diecie śródziemnomorskiej do minimum ograniczamy udział czerwonego mięsa, na rzecz drobiu, ryb oraz owoców morza. Wartościowy nabiał, w tym sery różnego rodzaju również są fundamentalnym składnikiem diety. Dodatkowo w menu częściej pojawiają się dania zawierające, bogate w błonnik pokarmowy oraz białko roślinne, nasiona roślin strączkowych. Nie bez powodu dieta śródziemnomorska znajduje się w czołówce najzdrowszych diet, oraz jest wykorzystywana w profilaktyce i wsparciu leczenia chorób o różnym podłożu.

Office box

Śniadanie, drugie śniadanie i obiad to pierwszy krok do regularnego i dobrze zbilansowanego codziennego jedzenia. 

Pracujesz i nie masz czasu na przygotowanie posiłków do pracy? Office Box to propozycja dla Ciebie! W zestawie: Śniadanie, II Śniadanie i obiad. Wszystkie posiłki zawierają odpowiednią ilość białek, tłuszczy i węglowodanów. Nie brakuje warzyw i owoców – które są niezbędne w zdrowym sposobie odżywiania. 

Jedz zdrowo. Zacznij z nami!

Be Fit Catering

Na czas. zdrowie.